Kim jesteśmy

 

Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury „Xaverianum” powstał na początku lat 90., jako kontynuacja duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ojca Józefa Czaplaka i jego poprzedników.  Naszym patronem jest  wielki misjonarz Dalekiego Wschodu – Indii i Japonii - św. Franciszek Ksawery, przyjaciel św. Ignacego Loyoli. Idąc śladami obu jezuitów chcemy promować duchowość, która szuka Boga nie tylko w kościele, ale także w otaczającej nas rzeczywistości, w kulturze, ludzkim doświadczeniu, wspólnocie i zabawie. 

Dlatego nasze drzwi stoją otworem zarówno dla tych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę przez modlitwę, udział w liturgii i tworzenie wspólnoty jak i dla poszukujących i wątpiących. Swoje miejsce znajdą u nas osoby, które są otwarte na doświadczenie innych ludzi, pytają o to, jak być kobietą i mężczyzną dzisiaj, chcą szukać i znaleźć Boga w pięknie przyrody, w filmie, w poezji,  muzyce i tańcu; lubią spędzać czas na mniej lub bardziej „uczonych” dyskusjach, na spotkaniach przy stole i na górskim szlaku.

W ciągu tygodnia spotykamy się na mszach św. o godz. 20.00: w niedziele i wtorki w kościele, a w czwartki w oratorium na II piętrze. Oprócz tego w poniedziałki chcemy budować własną kobiecość i męskość, we wtorki spotykamy się na wspólnej kolacji, systematycznie zapraszamy ciekawych gości oraz proponujemy spotkania pogłębiające naszą wiarę. Przy ośrodku działają też dwa zespoły muzyczne. Poza tym organizujemy rekolekcje, wieczorki poetyckie, rajdy i bale.

Bogactwo duszpasterstwa to przede wszystkim ludzie. Ponieważ każdy jest inny, wnosi do niego swój cenny wkład. Jeżeli pragniesz przyłączyć się do naszej wspólnoty i ją współtworzyć, wiedz, że będziesz tu mile widziany.

 

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna Poznaj nas

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń